Tipinė santvara

Stogo santvarų konstruktyvas, kurio vidinis tūris neeksploatuojamas ar naudojamas tik kaip sandėliavimo patalpa. Tokios santvaros esti paprastesnės ir pigesnės. Jos geba atlaikyti dideles sniego, vėjo apkrovas, taip pat galima išgauti didesnius laikymo tarpatramius negu su mansardinėmis santvaromis arba kito tipo konstrukcijomis. Daugeliui atveju tokiu santvarų laikymui užtenka tik namo išorinių sienų, kas leidžia be suvaržymų projektuoti pastato vidaus patalpas. Principe, tokiu atveju net visas statinio aukštas gali būti viena patalpa be vidaus pertvarų.

Mansardinė santvara

Stogo santvarų konstruktyvas, kurio vidinis tūris arba bent dalis jos naudojama kaip gyvenamoji patalpa. Šio tipo santvarų apatinę juostą veikia daug didesnės apkrovos negu tipines santvaras. Dažniausiai siekiama turėti kiek įmanoma erdvesnes gyvenamąsias patalpas, todėl projektavimo procesas sudėtingėja, tenka rinktis iš kelių skirtingų variantų, siekiant rasti racionaliausią būdą. Neretai atsiranda papildomų atramų pastato vidinėje srityje. Sąlyginai mansardinių santvarų sprendimai brangesni, tačiau didžiausias šio tipo konstrukcijų privalumas tai, jog ji tuo pačiu metu naudojama ir kaip apatinio aukšto denginys, ir kaip stogo konstrukcija, tad šiuo atveju nereikalinga atskira tarpaukštinė perdanga ir taip statytojas gali sutaupyti nemažai savo lėšų.

Didelio tarpatramio santvara

Medžio konstruktyvas, skirtas sporto kompleksams, salėms, sandėliams ar angarams. Santvara galima perdengti iki 42 m tarpatramius be papildomų atraminių sienų. Šios konstrukcijos yra lengvesnės už metalinį stogo konstrukcijų karkasą, ir esant poreikiui leidžia panaudoti lengvesnes ir pigesnes atramines kolonų ar sienų konstrukcijas gaunant efektingai didelius sandėliavimo plotus.

Santvarų formos

Santvarų tipai